Mr.dr. S.J.L. van Aalten jr.

foto Mr.dr. S.J.L. van Aalten jr.
bron: Rotterdams Jaarboekje
Source: Parlement.com.

Joods vrijzinnig-democratisch Tweede Kamerlid en wethouder van financiën in Rotterdam in het interbellum. Zat ruim 29 jaar in de gemeenteraad van Rotterdam en was aldaar tevens advocaat. In de Kamer hield hij zich vooral bezig met volksgezondheid en financiën. Stond goed aangeschreven als wethouder vanwege zijn goede dossierkennis en redenaarstalent. Bête noir van de rechterzijde in de Rotterdamse gemeenteraad, die hem als oud-wethouder zelfs geen plaats in de commissie financiën gunde.

VDB
in de periode 1925-1928: lid Tweede Kamer

1.

First names

Simon Jakob Levie

2.

Personal data

Place and date of birth
Rotterdam, 31 January 1863

Place and date of death
Rotterdam, 17 July 1928

Place and date of burial
Driehuis-Westerveld (crematie)

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • Liberale Unie, until March 1901
  • VDB (Vrijzinnig-Democratische Bond), from March 1901

4.

Main functions and occupations

  • wethouder (van financiën) van Rotterdam, from 8 June 1916 until 10 June 1920
  • wethouder (van financiën en bedrijven) van Rotterdam, from 9 December 1920 until 4 September 1923
  • waarnemend burgemeester van Rotterdam, from 15 December 1922 until 4 September 1923 (vanwege Volkenbondsactiviteiten van burgemeester Zimmerman)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 15 September 1925 until 17 July 1928

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid/plaatsvervangend voorzitter Commissie van advies voor de Werkloosheidsverzekering, from 1917 (nog in 1928)
  • lid/plaatsvervangend voorzitter Commissie bedoeld in art. 25 van het Werkloosheidsbesluit 1917, around 1928

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Sprak in de Tweede Kamer vooral over justitiële onderwerpen, binnenlandse zaken, arbeid, verkeer en PTT-aangelegenheden

9.

Miscellaneous

algemeen
  • In 1925 veroorzaakte het stemgedrag van de door hem geleide VDB-gemeenteraadsfractie bij een voorstel tot pensioenkorting tot het aftreden van wethouder Van der Hoeven

Private life
Medeoprichter van de Vereniging voor facultatieve lijkverbranding, afdeling Rotterdam

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.