Mr. P.J.M. (Piet) Aalberse

foto Mr. P.J.M. (Piet) Aalberse
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Source: Parlement.com.

In jaren zestig voorzitter van de KVP en Tweede Kamerlid. Zoon van minister Aalberse i en advocaat in Den Haag, die van huis uit gepokt en gemazeld was in de sfeer van katholieke politieke en maatschappelijke organisaties. Leidde met Schmelzer i de KVP en was voorstander van christendemocratische samenwerking. Ook actief in de gemeentepolitiek in Wassenaar en Den Haag. Weinig markant, maar om zijn politieke dienstbaarheid algemeen gerespecteerd. Bescheiden man die goed kon luisteren. Na zijn vertrek uit Tweede Kamer werd hij lid van de Raad van State i.

KVP
in de periode 1962-1980: lid Tweede Kamer, partijvoorzitter, lid Raad van State

1.

First names

Petrus Josephus Mattheüs (Piet)

2.

Personal data

Place and date of birth
Leiden, 23 April 1910

Place and date of death
's-Gravenhage, 16 April 1989

3.

Party/Movement

Party/Parties
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Main functions and occupations

  • voorzitter KVP, from 23 June 1962 until 30 March 1968
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 5 June 1963 until 16 March 1969
  • lid Raad van State, from 16 March 1969 until 1 May 1980 (benoemd bij K.B. van 18 februari 1969)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid Raad van Commissarissen sigarettenfabriek "Laurens", from 1966
  • adviseur drs. R.F.M. Lubbers

Derived functions (2/5)
  • lid afdeling Sociale Zaken en Volksgezondheid (Raad van State)
  • lid afdeling geschillen van bestuur (Raad van State)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder meer bezig met sociale zaken (loonbeleid, sociale zekerheid), koninklijk huis en Koninkrijksaangelegenheden. Was in 1966 woordvoerder bij het debat over de strafonderbreking van de Duitse oorlogsmisdadiger Lages.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.